Liverpool County Premier League Fixtures - January

Filter by:
  • Competition
    x
    League Competitions:
    Cup Competitions:
  • Team
    x

Saturday 3rd January 2015

Premier Division

Aigburth People vs ROMA 14:00  
Page Celtic vs Liver Academy 14:00  
Red Rum vs Warbreck 14:00  
South Sefton Borough vs East Villa 14:00  
Waterloo Dock vs Lower Breck 15:00  

Division 1

BRNESC vs Old Xaverians Reserves 14:00  
Litherland REMYCA vs Alder 14:00  
Waterloo GSOB vs Eli Lilly 14:00  

Division 2

AFC Kirkby vs St Michaels 14:00  
Red & Blue vs Red Rum Reserves 14:00  
Salisbury Athletic vs Woodstreet 'A' 14:00  
Warbreck Reserves vs Alder Reserves 14:00  

Saturday Under 18s

BRNESC (u18's) vs Belfry Youth 10:30  
Mitch FC vs Quarry Green 10:30  
Mossley Hill Athletic vs Marshalls Youth 10:30  

Sunday 4th January 2015

Sunday Under 18s

Bootle vs Wavertree Botantic 10:30  
Whiston Juniors vs Halewood Town JSA 10:30  

Saturday 10th January 2015

Premier Division

Byrom vs Waterloo Dock 13:00  
East Villa vs Lower Breck 14:00  
Liver Academy vs Warbreck 14:00  
Old Xaverians vs South Sefton Borough 14:00  
Page Celtic vs Collegiate Old Boys 14:00  
Red Rum vs Aigburth People 14:00  
ROMA vs West Everton Xaviers 15:00  

Division 1

Alder vs Waterloo GSOB 14:00  
BRNESC vs Eli Lilly 14:00  
Copperas Hill vs Lucas Sports 14:00  
Litherland REMYCA vs Edge Hill Boys Club Old Boys 14:00  
Woodstreet vs Walton Community 14:00  
Alumni vs Old Xaverians Reserves 15:00  

Division 2

Woodstreet 'A' vs Liverpool Hibernia 13:00  
Aintree Villa vs St Michaels 14:00  
Leyfield vs Alder Reserves 14:00  
Red & Blue vs KCFC 14:00  
Salisbury Athletic vs AFC Kirkby 14:00  
Warbreck Reserves vs Red Rum Reserves 14:00  
Woolton vs Liver Academy Reserves 14:00  

Saturday Under 18s

AFC Liverpool vs Mitch FC 10:30  
Belfry Youth vs Marshalls Youth 10:30  
Mossley Hill Athletic vs Stanley Youth 10:30  
Pex Hill vs CPL United 10:30  
Quarry Green vs Woolton Okell 10:30  

Sunday 11th January 2015

Bill Hannon Sunday Youth Cup 14-15 - Round 2 -Sunday 11 January 2015

Canada vs Halewood Town JSA 10:30  
(Bill Shankly Pitch 4)  
Everton Brow vs Woolton Diamonds 10:30  
(Bill Shankly Pitch 3)  
Maiden Lane vs The Farmers 10:30  
(Maiden Lane)  
Naylorsfield vs AFC Liverpool 10:30  
(Gateacre School)  
ROMA vs St Margaret 10:30  
(Bill Shankly Pitch 1)  
Wavertree Botantic vs Woolton 10:30  
(Heron Eccles )  
Whiston Juniors vs Bootle 10:30  
(Lickers Lane Whiston)  

Tuesday 13th January 2015

Division 2

Alder Reserves vs Red Rum Reserves 20:00  
At Liverpool FA 3G Pitch -Kick off is 8pm  

Saturday 17th January 2015

Premier Division

Byrom vs East Villa 13:00  
Aigburth People vs South Sefton Borough 14:00  
Collegiate Old Boys vs Lower Breck 14:00  
Page Celtic vs ROMA 14:00  
Stoneycroft vs Old Xaverians 14:00  
West Everton Xaviers vs Warbreck 14:00  
Waterloo Dock vs Red Rum 15:00  

Division 1

Copperas Hill vs Woodstreet 14:00  
Eli Lilly vs Litherland REMYCA 14:00  
Lucas Sports vs BRNESC 14:00  
Old Xaverians Reserves vs Alumni 14:00  
Walton Community vs Alder 14:00  
Waterloo GSOB vs Edge Hill Boys Club Old Boys 14:00  

Division 2

Alder Reserves vs Liverpool Hibernia 14:00  
KCFC vs Red Rum Reserves 14:00  
Liver Academy Reserves vs Red & Blue 14:00  
Salisbury Athletic vs Woolton 14:00  
St Michaels vs Leyfield 14:00  
Warbreck Reserves vs AFC Kirkby 14:00  
Woodstreet 'A' vs Aintree Villa 14:00  

Saturday Under 18s

AFC Liverpool vs Home & Bargain 10:30  
BRNESC (u18's) vs CPL United 10:30  
Copperas MINcic vs Mitch FC 10:30  
Marshalls Youth vs Stanley Youth 10:30  
Mossley Hill Athletic vs Woolton Okell 10:30  
Quarry Green vs Mossley Hill Athletic 10:30  
Waterloo Dock vs Belfry Youth 10:30  

Sunday 18th January 2015

Sunday Under 21s

AFC Liverpool Reserves vs Woolton 10:30  
Obiter vs St Margaret 10:30  

Sunday Under 18s

Mersey South vs Naylorsfield 10:30  
ROMA vs Canada 10:30  
Stanley Youth vs Maiden Lane 10:30  
Wavertree Botantic vs Bootle 10:30  
Whiston Juniors vs Everton Brow 10:30  
Woolton Diamonds vs Halewood Town JSA 10:30  

Tuesday 20th January 2015

Premier Division

West Everton Xaviers vs Collegiate Old Boys 20:00  
At Liverpool FA 3G Pitch - Kick off is 8pm  

Saturday 24th January 2015

Premier Division

Collegiate Old Boys vs Stoneycroft 14:00  
Liver Academy vs Lower Breck 14:00  
Old Xaverians vs Aigburth People 14:00  
Red Rum vs West Everton Xaviers 14:00  
South Sefton Borough vs Page Celtic 14:00  
Warbreck vs Byrom 14:00  
ROMA vs East Villa 15:00  

Division 1

Alder vs Edge Hill Boys Club Old Boys 14:00  
BRNESC vs Waterloo GSOB 14:00  
Copperas Hill vs Old Xaverians Reserves 14:00  
Eli Lilly vs Lucas Sports 14:00  
Woodstreet vs Litherland REMYCA 14:00  
Alumni vs Walton Community 15:00  

Division 2

KCFC vs Leyfield 13:00  
AFC Kirkby vs Red Rum Reserves 14:00  
Aintree Villa vs Warbreck Reserves 14:00  
Liverpool Hibernia vs Woodstreet 'A' 14:00  
Red & Blue vs Salisbury Athletic 14:00  
St Michaels vs Liver Academy Reserves 14:00  
Woolton vs Alder Reserves 14:00  

Saturday Under 18s

CPL United vs Belfry Youth 10:30  
Marshalls Youth vs Mitch FC 10:30  
Mossley Hill Athletic vs Waterloo Dock 10:30  
Pex Hill vs BRNESC (u18's) 10:30  
Quarry Green vs AFC Liverpool 10:30  
Stanley Youth vs Home & Bargain 10:30  
Woolton Okell vs Copperas MINcic 10:30  

Sunday 25th January 2015

Sunday Under 21s

AFC Liverpool Reserves vs The Farmers 10:30  
St Margaret vs Obiter 10:30  

Sunday Under 18s

Everton Brow vs Bootle 10:30  
Halewood Town JSA vs Naylorsfield 10:30  
Maiden Lane vs Canada 10:30  
Mersey South vs Stanley Youth 10:30  
ROMA vs Wavertree Botantic 10:30  
Whiston Juniors vs Woolton Diamonds 10:30  

Tuesday 27th January 2015

Division 2

Aintree Villa vs Woolton 20:00  
At Liverpool FA 3G Pitch -Kick off is 8pm  

Saturday 31st January 2015

Premier Division

Aigburth People vs Warbreck 14:00  
Liver Academy vs ROMA 14:00  
South Sefton Borough vs Red Rum 14:00  
Stoneycroft vs Collegiate Old Boys 14:00  

Division 1

Edge Hill Boys Club Old Boys vs Eli Lilly 14:00  
Lucas Sports vs Walton Community 14:00  

Division 2

KCFC vs Red & Blue 14:00  
Leyfield vs Woodstreet 'A' 14:00  
Liver Academy Reserves vs AFC Kirkby 14:00  
St Michaels vs Alder Reserves 14:00  
Warbreck Reserves vs Liverpool Hibernia 14:00  
KCFC vs Aintree Villa 15:00  

Saturday Under 18s

AFC Liverpool vs CPL United 10:30  
Belfry Youth vs Stanley Youth 10:30  
BRNESC (u18's) vs Quarry Green 10:30  
Home & Bargain vs Woolton Okell 10:30  
Mossley Hill Athletic vs Copperas MINcic 10:30  
Pex Hill vs Marshalls Youth 10:30  
Waterloo Dock vs Mitch FC 10:30  

Latest News