Liverpool County Premier League Fixtures - October

Filter by:
  • Competition
    x
    League Competitions:
  • Team
    x

Saturday 4th October 2014

Premier Division

Lower Breck vs Liver Academy 13:00  
Page Celtic vs South Sefton Borough 14:30  
Aigburth People vs Old Xaverians 15:00  
East Villa vs ROMA 15:00  
Stoneycroft vs Red Rum 15:00  
Waterloo Dock vs Warbreck 15:00  
West Everton Xaviers vs Byrom 15:00  

Division 1

Wood Street vs Eli Lilly 13:00  
Edge Hill Boys Club Old Boys vs Litherland REMYCA 14:30  
Lucas Sports vs Copperas Hill 14:30  
Walton Community vs Alumni 14:30  
Waterloo GSOB vs Alder 14:30  

Division 2

AFC Kirkby vs Wood Street Reserves 14:30  
Alder Reserves vs Leyfield 14:30  
Liver Academy Reserves vs Salisbury Athletic 14:30  
Liverpool Hibernia vs Woolton 14:30  
Red Rum Reserves vs Warbreck Reserves 14:30  
St Michaels vs Aintree Villa 14:30  
KCFC vs Red & Blue 15:00  

Saturday Under 18s

AFC Liverpool vs Woolton Okell 10:30  
BRNESC vs Stanley Youth 10:30  
Copperas MINcic vs Pex Hill 10:30  
CPL United vs Mossley Hill Athletic 10:30  
Home & Bargain vs Mitch FC 10:30  
Marshalls Youth vs Belfry Youth 10:30  
Waterloo Dock vs Quarry Green 10:30  

Sunday 5th October 2014

Sunday Under 21s

AFC Liverpool Reserves vs Obiter 10:30  
Dunlops Youth vs St Margaret 10:30  
Platinum Football Academy vs Woolton 10:30  

Sunday Under 18s

Bootle vs Maiden Lane 10:30  
ROMA vs Mersey South 10:30  
Stanley Youth vs Naylorsfield 10:30  
Wavertree Botantic vs Woolton Diamonds 10:30  
Whiston Juniors vs Halewood Town JSA 10:30  
Woolton Madrid vs Everton Brow 10:30  
Woolton Rangers vs Canada 10:30  

Tuesday 7th October 2014

Premier Division

Byrom vs Liver Academy 20:00  
At Liverpool FA 3G pitch -kick off is 8pm  

Saturday 11th October 2014

Division 2

AFC Kirkby vs Warbreck Reserves 14:30  
Aintree Villa vs Wood Street Reserves 14:30  
Leyfield vs St Michaels 14:30  
Liverpool Hibernia vs Alder Reserves 14:30  
Red & Blue vs Liver Academy Reserves 14:30  
Red Rum Reserves vs KCFC 14:30  
Woolton vs Salisbury Athletic 14:30  

Saturday Under 18s

AFC Liverpool vs Belfry Youth 10:30  
BRNESC vs Copperas MINcic 10:30  
CPL United vs Marshalls Youth 10:30  
Home & Bargain vs Mossley Hill Athletic 10:30  
Mitch FC vs Pex Hill 10:30  
Waterloo Dock vs Stanley Youth 10:30  
Woolton Okell vs Quarry Green 10:30  

Sunday 12th October 2014

Sunday Under 18s

Canada vs Maiden Lane 10:30  
Halewood Town JSA vs Bootle 10:30  
Mersey South vs Woolton Rangers 10:30  
ROMA vs Naylorsfield 10:30  
Stanley Youth vs Whiston Juniors 10:30  
Whiston Juniors vs Woolton Madrid 10:30  
Woolton Diamonds vs Everton Brow 10:30  

Tuesday 14th October 2014

Premier Division

Lower Breck vs Page Celtic 20:00  
At Liverpool FA 3G pitch - kick off is 8pm  

Saturday 18th October 2014

Premier Division

Lower Breck vs Warbreck 13:00  
Page Celtic vs Red Rum 14:30  
Aigburth People vs Collegiate Old Boys 15:00  
Byrom vs ROMA 15:00  
East Villa vs Old Xaverians 15:00  
Stoneycroft vs Liver Academy 15:00  
West Everton Xaviers vs Waterloo Dock 15:00  

Division 1

Copperas Hill vs Alumni 14:30  
Edge Hill Boys Club Old Boys vs BRNESC 14:30  
Lucas Sports vs Eli Lilly 14:30  
Walton Community vs Wood Street 14:30  
Waterloo GSOB vs Litherland REMYCA 14:30  

Saturday Under 18s

AFC Liverpool vs BRNESC 10:30  
Belfry Youth vs Waterloo Dock 10:30  
Copperas MINcic vs Home & Bargain 10:30  
CPL United vs Mitch FC 10:30  
Marshalls Youth vs Pex Hill 10:30  
Mossley Hill Athletic vs Quarry Green 10:30  
Woolton Okell vs Quarry Green 10:30  

Sunday 19th October 2014

Sunday Under 21s

AFC Liverpool Reserves vs The Farmers 10:30  
Obiter vs Dunlops Youth 10:30  
Woolton vs Platinum Football Academy 10:30  

Sunday Under 18s

Bootle vs Woolton Diamonds 10:30  
Canada vs ROMA 10:30  
Canada vs Woolton Rangers 10:30  
Halewood Town JSA vs Wavertree Botantic 10:30  
Maiden Lane vs Stanley Youth 10:30  
Naylorsfield vs Whiston Juniors 10:30  
Woolton Madrid vs Mersey South 10:30  

Tuesday 21st October 2014

Sunday Under 18s

Bootle vs Wavertree Botantic 20:00  
at Liverpool FA 3G pitch kick off is 8pm  

Saturday 25th October 2014

Premier Division

Liver Academy vs Aigburth People 15:00  
Lower Breck vs Stoneycroft 15:00  
Old Xaverians vs Waterloo Dock 15:00  
Page Celtic vs Collegiate Old Boys 15:00  
Red Rum vs East Villa 15:00  
South Sefton Borough vs Byrom 15:00  
Warbreck vs ROMA 15:00  

Division 1

Copperas Hill vs Litherland REMYCA 14:30  
Eli Lilly vs Alder 14:30  
Lucas Sports vs Walton Community 14:30  
Wood Street vs Old Xaverians Reserves 14:30  
Alumni vs Waterloo GSOB 15:00  

Division 2

Wood Street Reserves vs Liver Academy Reserves 13:00  
Alder Reserves vs KCFC 14:30  

Saturday Under 18s

Copperas MINcic vs Mitch FC 10:30  
Home & Bargain vs CPL United 10:30  
Mossley Hill Athletic vs Belfry Youth 10:30  
Pex Hill vs AFC Liverpool 10:30  
Quarry Green vs Stanley Youth 10:30  
Waterloo Dock vs Woolton Okell 10:30  

Sunday 26th October 2014

Sunday Under 21s

St Margaret vs Dunlops Youth 10:30  
The Farmers vs Platinum Football Academy 10:30  

Sunday Under 18s

Canada vs Stanley Youth 10:30  
Halewood Town JSA vs Woolton Madrid 10:30  
Naylorsfield vs Mersey South 10:30  
Wavertree Botantic vs Everton Brow 10:30  
Whiston Juniors vs Bootle 10:30  
Woolton Diamonds vs Maiden Lane 10:30  
Woolton Rangers vs ROMA 10:30  

Monday 27th October 2014

Sunday Under 21s

Woolton vs AFC Liverpool Reserves 10:30  

Tuesday 28th October 2014

Premier Division

Waterloo Dock vs Stoneycroft 20:00  
This game maybe postponed if the representative team play the same night  

Latest News