Fixtures

Saturday 13 February 2016

Premier Division

15:00
Aigburth Peoples Hall
vs
Lower Breck
15:00
Alder
vs
Waterloo Dock
13:00
Byrom
vs
West Everton Xaviers
14:30
Page Celtic
vs
Old Xaverians
15:00
ROMA
vs
South Sefton Borough
15:00
Waterloo Grammar School Old Boys
vs
East Villa

Division 1

14:30
BRNESC
vs
St Michaels
14:30
MSB Woolton
vs
Walton Community

Division 2

 
14:30
Red Rum
vs
Warbreck Reserves
14:30
Woodstreet
vs
AFC Kirkby

Division 3

14:30
Garston Derby
vs
Jacobs FC

Youth Division (18) - Saturday

 
10:30
Bootle Bucks
vs
Mersey Batteries
10:30
Commitar
vs
Sweeps Tropicana
10:30
Finn Harps
vs
Mags JFL
10:30
MSB Woolton
vs
Liverton

Lord Wavertree Cup 15-16 - Round 1 -Saturday 16 January

14:00
Botanic
vs
Aintree Villa
Thomas Lane
14:00
Litherland REMYCA Reserves
vs
BRNESC Res
Playfootball Drummond Road Thornton L23 9YP
14:00
Liver Academy Reserves
vs
Alder Reserves
Lower Breck Road Complex L6 0AG
13:00
Lower Breck Reserves
vs
Liverpool Hibernia
Lower Breck Complex 3G Pitch L6 0AG
14:00
Strand United
vs
Custys
Scargreen Avenue Norris Green L11 3AY
14:00
Warbreck Reserves
vs
Warbreck Reserves
Warbreck Res have a bye as Picton have resigned

Roy Wade Cup 15-16 - Round 1 -Saturday 13 February

14:00
Eli Lilly
vs
Edge Hill Boys Club Old Boys
Hollies Road Halewood
14:00
Old Xaverians Reserves
vs
Leyfield
SFX School Beaconsfield Rd
14:00
Salisbury Athletic
vs
Copperas Hill
Litherland Sports Park

Sunday 14 February 2016

Youth Division (18) - Sunday

10:30
FC Waterloo
vs
Mersey South
10:30
Naylorsfield
vs
Marshalls Youth
10:30
Walton Rangers
vs
Canada

Youth Division (21) - Sunday

10:30
Custys (U21's)
vs
Naylorsfield U21
10:30
Halewood Town U21
vs
Bootle U21
10:30
ROMA U21
vs
Quarry Green
10:30
St Margarets Old Boys
vs
MSB Woolton Wdrs (U-21)

Tuesday 16 February 2016

George Mahon Cup 15-16 - Round 2

20:05
Netherley Wood Lane Legion
vs
Alder
Liverpool FA 3G Pitch - Kick off is 8.05pm

Saturday 20 February 2016

Premier Division

15:00
ROMA
vs
Waterloo Grammar School Old Boys
15:00
Stoneycroft
vs
East Villa
15:00
Warbreck
vs
Waterloo Dock

Division 1

14:30
Copperas Hill
vs
Eli Lilly
14:30
Leyfield
vs
Walton Community

Youth Division (18) - Saturday

10:30
Commitar
vs
Pex Hill
10:30
Mags JFL
vs
Liverton
10:30
Sweeps Tropicana
vs
Bootle Bucks
10:30
Westpool
vs
MSB Woolton
At Simpsons Ground Menlove Avenue

John Gregson Cup 15-16 - Round 1 -Saturday 20 February

14:00
AFC Kirkby
vs
Waterloo Dock U18
Warrenhouse (behind LFC Academy) Kirkby L33 7JT
14:00
Aintree Villa
vs
Warbreck Reserves
Aintree Racecourse Aintree
14:00
Alder Reserves
vs
JAYMC
Alder Sports & Social Alder Road L12 2BA
14:00
BRNESC Res
vs
Lower Breck Reserves
Melling Road BRNESC Social Club Aintree
14:00
Litherland REMYCA
vs
MSB Woolton Okell
Playfootball Drummond Road Thornton L23
14:00
Liverpool Hibernia
vs
Red Rum
or The Parky - Jericho Lane Aigburth
14:00
Old Xaverians Reserves
vs
Finn Harps
SFX School Beaconsfield Road Allerton L25 6EG
14:00
Picton
vs
Garston Derby
Heron Eccles Abbotshey Road

George Mahon Cup 15-16 - Round 3 -Saturday 20 February

14:00
Alumni
vs
Old Xaverians
Wavertree Aqautics Centre 3G Pitch
14:00
Custys
vs
Aigburth Peoples Hall
Flinders St Commercial Rd
14:00
MSB Woolton
vs
Salisbury Athletic
Simpson Ground Menlove Avenue
14:00
Netherley Wood Lane Legion
vs
Edge Hill Boys Club Old Boys
or Alder or BRNESC
14:00
St Michaels
vs
Lower Breck
Heron Eccles Ground Abbotshey Road Allerton
14:00
Strand United
vs
South Sefton Borough
Scargreen Avenue Norris Green
14:00
The Parky
vs
Page Celtic
Warrenhouse (behind LFC Academy) Kirkby L33 7XQ
14:00
Woodstreet
vs
West Everton Xaviers
Childwall Academy School Queens Drive (5 ways)

Sunday 21 February 2016

Youth Division (18) - Sunday

10:30
Canada
vs
Mersey South
10:30
Marshalls Youth
vs
Everton Brow
10:30
Mersey South
vs
FC Waterloo
10:30
Thorndale
vs
AFC Wavertree

Youth Division (21) - Sunday

10:30
ROMA U21
vs
Custys (U21's)
10:30
St Margarets Old Boys
vs
Halewood Town U21

Tuesday 23 February 2016

Bill Hannon Cup 15-16 - Round 1 -Sunday 17 January

20:05
St Margarets Old Boys
vs
JAYMC
At Liverpool FA 3G Pitch - Kick off is 8.05pm

Saturday 27 February 2016

Premier Division

15:00
Aigburth Peoples Hall
vs
ROMA
15:00
Alder
vs
Old Xaverians
15:00
Byrom
vs
Old Xaverians
14:30
Page Celtic
vs
Warbreck
15:00
South Sefton Borough
vs
West Everton Xaviers
15:15
Waterloo Dock
vs
East Villa
15:00
Waterloo Grammar School Old Boys
vs
Lower Breck

Division 1

14:30
BRNESC
vs
Salisbury Athletic
14:30
Edge Hill Boys Club Old Boys
vs
Walton Community
14:30
Eli Lilly
vs
Alumni
14:30
MSB Woolton
vs
Leyfield
14:30
Old Xaverians Reserves
vs
Copperas Hill

Division 2

14:30
Litherland REMYCA
vs
Alder Reserves
14:30
Liver Academy
vs
Liverpool Hibernia
14:30
Red Rum
vs
Aintree Villa
14:30
Warbreck Reserves
vs
AFC Kirkby
14:30
Woodstreet
vs
BRNESC Res

Division 3

14:30
Custys
vs
Jacobs FC
18:15
Garston Derby
vs
Botanic
18:15
Netherley Wood Lane Legion
vs
The Parky
18:15
Strand United
vs
Lower Breck Reserves

Youth Division (18) - Saturday

10:30
Bootle Bucks
vs
Commitar
10:30
Finn Harps
vs
MSB Woolton
10:30
Liverton
vs
Westpool
10:30
Mags JFL
vs
Sweeps Tropicana
10:30
Pex Hill
vs
MSB Woolton Okell
10:30
Waterloo Dock U18
vs
Mersey Batteries

Sunday 28 February 2016

Youth Division (18) - Sunday

10:30
JAYMC
vs
Thorndale
10:30
Mersey South
vs
Everton Brow
 

Latest news

Fair Play awards
General Fair Play awards

Mid Season fair play awards ...............................

Thank You from KIND
General Thank You from KIND

Presentation made to Chief Executive officer...........

Registration of Players
General Registration of Players

All clubs are reminded................

 

Liverpool County Premier League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe